FTX Eski CEO’su İçin Karar Açıklanacak: İşte Detaylar!

FTX eski CEO’sunun cezasını çekmek üzere hakim karşısına çıktı. Genel olarak tahminler Federal Mahkeme’nin Sam Bankman-Fried (SBF) hakkında 20 ila 30 yıllık bir hapis kararı vereceği yönünde. Bununla birlikte, Sam Bankman-Fried için 50 yıla kadar hapis ihtimali var. Bir zamanlar kripto endüstrisinde saygı duyulan bir figür olan SBF, şimdi hakkında verilecek cezayı bekliyor.

FTX eski CEO’su için karar anı yaklaşıyor!

New York Güney Bölgesi Yargıcı Lewis Kaplan, duruşma sırasında Bankman-Fried’in savunmalarına pek sabır göstermedi. Şimdi, mağdurların SBF’nin neden olduğu kişisel travmalarını yakın zamanda paylaşmalarıyla birlikte, uzmanlar Kaplan’ın suçlunun eylemlerinin büyüklüğünü yansıtan bir ceza vermesini bekliyor.

FTX’in eski kurucusu Sam Bankman-Fried’ın (SBF) merakla beklenen ceza duruşmasının bugün gerçekleşecek. CNBC muhabiri MacKenzie Sigalos’a göre FTX kurucusunun ceza duruşması, SBF’nin geçen yıl yedi suçlamanın tamamından suçlu bulunduğu Manhattan’daki federal mahkemede yapılacak.

Savcı, FTX eski CEO’su için 50 yıl hapis cezası talep ediyor!

SBF, FTX’in çöküşüne yol açan rolünün ardından en fazla 100 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. Yargıç Lewis Kaplan, Kasım 2023’te suçlu bulunmasının ardından eski FTX yöneticisi için uygun cezayı değerlendiriyor. Bu arada savcılar hakimden SBF’ye 40 ila 50 yıl arasında değişen hapis cezası vermesini istiyor.

Savcılar, savunma ekibine karşı bir avantaj elde etmek için kısa bir süre önce Kaplan’a FTX’in kurbanlarından birinden hakimi cezadan önce etkilemek için bir mektup verdi. Kimliği gizlenen mağdur, FTX’in 2022 yılında iflas başvurusunda bulunmasının ardından 4 milyon dolar değerindeki 30 yıllık birikimini kaybettiğini iddia etti. İki çocuk babası mağdur, FTX ve Alameda Research’ün çöküşünün mali kayıplara neden olduğunu söyledi. Ayrıca, mutluluğuna ve yaşamaya devam etme arzusuna mal olduğunu belirti. Savcılar, Kasım’da jüriyi SBF’nin en az 8 milyar dolar çaldığına ikna etmek için uğraştı. Bu süreçte de aynı taktiği kullandı. Bu nedenle mahkemenin bu tür hikayelere aşina olduğunu belirtmek gerekiyor.

Savunma avukatları en fazla 6,5 yıl hapis talep ediyor!

Savcılar SBF’nin 40 ila 50 yıl hapis yatmasını istiyor. Bununla birlikte, savunma ekibi yargıçtan en fazla altı buçuk yıl hapis cezası talep ediyor. Bu savunmanın arkasındaki mantık, FTX’in müşterilerinin, borsa çöktüğünde kaybettikleri paranın tamamını olmasa da çoğunu alacağıdır. Bu durumu ilk olarak geçen ay iflas masasını temsil eden hukuk ekibi açıkladı.

Avukatlar, şirketin geçerli talepleri olan müşterilere ve alacaklılara tamamen geri ödeme yapma isteğini vurguladılar. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, FTX’in mağdurlara tam olarak geri ödeme yapma olasılığı son zamanlarda arttı. Çünkü, piyasanın yükselişiyle borsanın sahip olduğu kripto varlıklarının fiyatları büyük kazançlar kaydetti. Şimdi herkes mahkemenin vereceği kararı bekliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x